Președintele Federației „Sindsilva” este Ghenadie Grubîi.
Domnul Grubîi a fost ales în această funcție în mai 2022, în cadrul celui de-al VI-lea Congres al federației.
Ghenadie Grubîi, și-a propus în mandatul său să consolideze activitatea Federației la nivel național și să intensifice parteneriatul social în ramură, pentru a crește nivelul de salarizare și a îmbunătăți condițiile de muncă.


